Copyright 2019 - Custom text here

IMG 1360TULOKSET 2019

 

33. Ruskaturnauksen tuloslistat

N48-51kg
1. Liubov Sharapova, RUS
2. Noora Kirppu, HeTa
3. Minna Väisänen, RoRe

N54kg
1. Fatma Hajizadeh (RoRe)
2. Jonna Hakkarainen (LaLa)
3. Daria Kozlova (RUS)

N57kg
1. Marjut Lausti (TTN)
2. Anastasia Kuziakova (RUS)
3. Eeva Lätti (OKK)
4. Anna Jutila (HeTa)

N64kg
1. Anni Viantie (LaKa)
2. Anette Valtanen (HeTa)
3. Elisabet Vuorinen (OKK)

64kg
1. Emil Harrysson (SWE)
2. Kerim Kadyrov (HeTa)
3. Markus Pasanen (SEKJ)
4. Erik Segerstadt (SWE)

69kg
1. Ali Yusufi (SWE)
2. Benjamin Griepenberg (HeTa)

75 kg
1. Aydin Behruz (OKK)
2. Mico Hakkarainen (FoNY)

81kg
1. Topias Vaittinen (PNMKY)
2. Lasse Kourula (KEI)
3. Tom Tuomi (KANY)

+91kg
1. Krenar Aliu (KNK)
2. Antti Lehmusvirpi (WBC)
3. Antti Niemi (TTN)

Paras miesnyrkkeilijä: Aydin Behruz
Paras naisnyrkkeilijä: Liubov Sharapova
Ruskaturnauksen taistelija: Kerim Kadyrov
Fair Play: Marjut Lausti
Teknisin nyrkkeilijä: Topias Vaittinen
Paras joukkue: Hammarby, Sverige
Kunniapalkinnot: Aydin Behruz, Fatma Hajizadeh, Krenar Aliu

Perjantai 6.9.2019


1.N48-52 kg Noora Kirppu (HeTa) - Minna Väisänen (RoRe) 5-0
2. N54kg Fatma Hajizadeh (RoRe) - Daria Kozlova, RUS 5-0
3. N57 kg Eeva Lätti (OKK) - Anna Jutila (HeTa) 4-1
4. N57 Marjut Lausti - Anastas Kuziakova 5-0
5. N64kg Anni Viantie (Laka) - Anette Valtanen (HeTa) 5-0
6. 64 kg Kerim Kadyrov - Erik Segerstedt 4-1
7. 64 kg Emil Harryson (SWE) - Markus Pasanen (SEKJ) 4-1
8. 69 kg Ali Yousofi, SWE - Benjamin Gripenberg (HeTa) 5-0
9. 75 kg Aydin Behruz (OKK) - Mico Hakkarainen (FoNy) RSC R2
10. 81 kg Lasse Kourula (KEI) - Tom Tuomi (KaNy) 5-0
11. 81 kg Dmitry Semenyuk (RUS) - Topias Vaittinen (PNMKY) 4-1
12. +91kg Antti Lehmusvirpi (WBC) - Antti Niemi (TTN) 5-0

 

Lauantai 7.9.

 

1. N48-51kg Liubov Sharepova (RUS) - Fatma Hjizadeh (RoRe) 5-0
2. N54kg Jonna Hakkarainen (LaLa) - Daria Kozlova (RUS) 5-0
3. N57kg Anastasia Kuziakova (RUS) - Eeva Lätti (OKK) 5-0
4. N57kg Marjut Lausti (TTN) - Anna Jutila (HeTa) 5-0
5. N64kg Anette Valtanen (HeTa) - Elisabet Vuorinen (OKK) 5-0
6. 64kg Kerim Kadyrov (HeTa) - Markus Pasanen (SeKJ) 4-1
7. 64kg Emil Harryson (SWE) - Erik Segerstadt (SWE) DSQ R2
8. 81kg Topias Vaittinen (PNMKY) - Lasse Kourula (KEI) 5-0
9. 81kg Aydin Behruz (OKK) - Tom Tuomi (KaNy) 5-0
10. +91kg Kenir Aliu (KNK) - Antti Niemi (TTN) 5-0

 

Sunnuntai 8.9.

1. W(48-51kg) SHARAPOVA Liubov RUS - KIRPPU Noora HETA 5-0
2. N54kg Fatma Hajiadeh (RoRe) - Jonna Hakkarainen (TTN) 4-1
3. W57kg Marjut Lausti (TTN) - Eeva Lätti (OKK) 5-0
4. N57kg Anastas Kuziakova (RUS) - Anna Jutila (HeTa) 5-0
5. N64kg Anni Viantie (LaKa) - Elisabet Vuorinen (OKK) 5-0
6. W54 Daria Kozlova (RUS) - Minna Väisänen (RoRe) 5-0
7. 64kg Emil Harrysson (SWE) - Kerim Kadyrov (HeTa) 4-1
8. 64kg Markus Pasanen (SEJK) - Erik Segerstadt (SWE) 5-0
9. 75kg Aydin Behruz (OKK) - Ali Yousufi (SWE) 5-0
10. 81kg Topias Vaittinen (PNMKY) - Tom Tuomi (KANY) 5-0
11. +91kg Krenar Aliu (KNK) - Antti Lehmusvirpi RSC R2

f t g m